İQos Heets Nedir? Tütünü ve Filitresi Nasıldır? Nasıl Kullanılır?

iQos Heets, iQos yeni nesil dijital tütün buharlaştıcı cihaz içerisinde kullanılan, 3 cm boyutlarındaki tütün çubuklarıdır. 4 katmandan oluşmaktadır. Bu bölümler, tütün, üst yumuşak filtre, orta filtre, yumuşak alt filitre bölümleridir.

1.Katman Tütün: iQos heets alırken belirlediğiniz aromaya sahip tütün aromalarıdır. Marboro gold, marlboro kırmızı yada mentol gibi seçenekleri bulunmaktadır. Heets içerisindeki tütün biraz daha farklıdır. Normal sigaradaki gibi ince bir tütün kullanılmamıştır. Daha iri kıyılmış- kesilmiş bir tütünün Heets içerisinde olduğunu görüyoruz. Ayrıca tütün katmanının etrafı ısınmayı kolay sağlaması amacıyla aliminyum folyoya benzer bir malzeme ile sarılmıştır.

2.Katman Üst Yumuşak Filtre: Süngerimsi filtre katmanıdır yaklaşık 0.5 cm boyutundadır. Filtreleme ve süzme görevi sağlar.Tütünden çıkan ilk buharı filtrelemeye yarar.

3.Katman orta sert filtre: Plastiğe benzer sert malzemeden yapılan orta filtre katmanıdır. Yaklaşık 1 cm boyutlarındadır.Üst filtreden çıkan buharı alt filtreye iletirken süzme görevi görür.

4.Katman Alt Yumuşak filtre: Üst yumuşak filtre ile aynı özelliklere sahiptir. Ağzımıza temas eden kısımdır. Orta sert filtreden gelen buharı son filtreleme işlemini uygular.

admin Yazar